Toitmisravi HAIGUSTE KORRAL PATSIENTIDELE JA NENDE LÄHEDASTELE

Normaalne söömine

Et toit oleks tasakaalustatud ja täisväärtuslik, soovitatakse igapäevase toidu energiasisaldus planeerida nii, et toidu kaloraažist moodustaksid maksimaalselt 30% rasvad, kuni 20% valgud ja ülejäänud osa (50% või pisut enam) süsivesikud. Lisaks peab igapäevane toit sisaldama vajalikus koguses vitamiine ja mineraalaineid.

Millised toiduained neid vajalikke toitaineid sisaldavad? Kõige suuremaks probleemiks on vaegtoitumuse puhul sageli valguvaegus. Selle hüvitamiseks on vaja tarbida valgurikkaid toiduaineid. Kõige valgurikkamad on loomsed toiduained: liha, kala, munad. Taimsetest toiduainetest sisaldavad teistest rohkem valku kaunviljad: herned, läätsed, oad, mungoad, kikerherned jne.

Rasvade saamiseks soovitatakse eelistada taimse päritoluga rasvu ja rasvast kala. Viimane sisaldab olulisel määral kehale väga vajalikke oomega-3-rasvhappeid. Taimsete rasvade puhul välditakse loomses toidus ülekaalukalt leiduvaid küllastatud rasvu, mis ei ole inimkehale nii kasulikud kui küllastamata rasvad.

Põhiosa meie toidust moodustavad süsivesikud. Siin kohtab tihti äärmusi nii süsivesikute äärmusliku piiramisena kui rafineeritud süsivesikute ületarbimisena. Tervisliku toidu mõistes tuleks süsivesikurikastest toiduainetest esiplaanile seada ja eelistada aedvilju, täisteratooteid, puuvilju ja marju.